Pandemia wirusa covid-19 zatrzymała naszą akcję na wiele miesięcy. W środę mieliśmy ogromną radość, pakując dwie paczki dla naszych dalekich kolegów z Abong Mbang w Kamerunie. Mamy nadzieję, że zdążą dotrzeć na czas do zaprzyjaźnionej z nami szkoły kierowanej przez polską misjonarkę S. Alicję Adamską. W czerwcu, tak jak i u nas, mają zakończenie roku szkolnego i nasz dar będzie pierwszą przesyłką, która do nich dotrze po długiej przerwie. W Abong Mbang oprócz szkoły podstawowej działa również przedszkole założone przez S. Alicję. Dlatego cieszymy się, że możemy pomóc jej wyposażyć placówkę w kilka potrzebnych rzeczy, a najmłodszym sprawić radość pluszakami z Polski.
czwartek, 20 maja 2021
czwartek, 28 stycznia 2021
Fundacja PHO3NIX - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI Pho3nix School dla WOŚP
Pho3nix Active School to ogólnopolska akcja w ramach Międzynarodowego Dnia
Sportu pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Początek rywalizacji
szkół rozpoczyna się 29 stycznia i kończy 14 kwietnia, a sama rywalizacja
podzielona jest na etapy. Do wygrania jak zwykle atrakcyjne nagrody.
W tym roku pierwszy etap połączony jest ze szczytnym celem. Oprócz zrobienia
czegoś dla siebie, można przy okazji wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej
Pomocy.
Od 29 stycznia na specjalnej platformie będą publikowane krótkie filmy z
prostymi ćwiczeniami (w sumie 10 filmików). Za każdy w całości obejrzany film,
na konto ucznia (i tym samym szkoły) wpływa 10 pkt. Fundacja za każde zdobyte
10 pkt wpłaca na WOŚP złotówkę.
Aby wziąć udział w rywalizacji konieczna jest rejestracja ucznia na stronie: www.pho3nix-kids.com
Akcję można wspierać także w social mediach. Za każde zdjęcie wrzucone na
Facebook, TikTok czy Instagram pokazujące wspólną aktywność fizyczną oznaczoną
#Pho3nixdlaWOSP Fundacja wpłaca kolejną złotówkę.
Tegoroczny cel to zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki
głowy. Angażujemy dzieci do ruchu i tym samym pomagamy ich rówieśnikom!
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału i wspólnych ćwiczeń!!!
Akcję koordynuje p.Agnieszka Bezrączko - wychowawca świetlicy.
wtorek, 19 stycznia 2021
RAZEM NA ŚWIĘTA, DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
Moi Drodzy Uczniowie
dzięki Wam ponownie udało nam się zrealizować kolejną edycję akcji "RAZEM NA ŚWIĘTA" organizowaną przez MEN. Ze względu na epidemię COVID w tym roku w ramach akcji przygotowaliście wspaniałe kartki świąteczne z życzeniami :). Kartki te zostały dostarczone do Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej oraz do dwóch domów opieki. To dzięki Waszej pracy udało się podziękować pracownikom szpitala za ich wspaniałą pracę na rzecz Nas wszystkich oraz uszczęśliwić pensjonariuszy w domach opieki.
JESTEŚCIE WSPANIALI
Poniżej zdjęcia wykonanych prac:
Ponadto warte podkreślenia jest, że akcja ta była połączona z Dniem Życzliwości organizowanym corocznie przez Nasze koło. Tym razem zostały przygotowane kartki z życzeniami dla Wszystkich Pracowników szkoły. Poniżej link do życzeń: http://sp13rudaslaska.pl/wp-content/uploads/2020/12/%C5%BCyczenia-wolontariata-2020-skonwertowany.pdf
Pozdrawiamy
SKW
wtorek, 8 grudnia 2020
AKCJA ZNICZ
AKCJA ZNICZ
Wolontariusze szkolnego koła odwiedzili opuszczone groby, tym razem jednak indywidualnie zapalili na nich znicze. Tym drobnym gestem okazali szacunek i pamięć wobec tych, którzy zostali zapomniani oraz tych, których najbliższe osoby ze względu na COVID-19 nie mogły ich odwiedzić. Obecna sytuacja utrudniła wielu osobom odwiedzenie grobów bliskich dlatego Nasi Uczniowie odnaleźli groby na których nikt nie zapalił znicza. Fotografie z akcji mówią same za siebie.
wtorek, 1 grudnia 2020
Dzień Zwierzaka Naszego Słodziaka
Witamy 😀
Poniżej podsumowanie akcji "Dzień Zwierzaka Naszego Słodziaka"
- Nasze zwierzaki na zdjęciach :)
Piesek Zoja
![]() |
| Przedstawiam mojego psa, nazywa się Zoja w
znaczeniu tureckim (nadzieja), ma 2 lata i bardzo lubi się bawić. Remik |
Piesek Lusi
![]() |
| Właścicielką jest Oliwia |
Piesek Milka
Piesek Bary
Piesek Data
Królik Pimpek
![]() |
|
Naszym
czworonożnym przyjacielem jest królik o imieniu Pimpek. Pisze naszym
bo jest ulubieńcem mojej rodziny(brata,mamy,taty i moim). Króliczek urodził się
28.02.2020r. jest samcem. Jego rasa to karzełek baranek o barwie niebieskiej
podpalanej. Sierść uszatka jest bardzo mięciutka. Pimpek zawitał
do nas w maju tego roku. Króliczek cały dzień biega po wszystkich pokojach ,
śpi i robi tzw. baranki jak jest szczęśliwy. W nocy jest w dużej klatce,gdzie
znajduję się kocyk, pluszak jego ,sianko,kuweta,woda. Opieka nad uszatkiem
polega na systematycznym czyszczeniu mu klatki i podawaniu mu jedzenia. Pimpuś
je sianko i zioła. Wieczorem je warzywa. Bardzo lubi
być głaskany. Uwielbia gryźć kartony. Gdy zawitał
do nas stał się naszym ulubieńcem i pupilem. Pimpek też nas polubił. Okazuje to
liżąc nas po rękach. Pimpek daję
nam tyle radości i szczęścia. Kamil |
Kotek Maks
![]() |
| Właścicielka: Ania |
Chomik Cuksia
![]() | |
| Właścicielka: Paulina |
Dopóki ktoś nie umiłował zwierzęcia, część jego duszy pozostaje nieobudzona
Anatole France
W tym miejscu chcemy przypomnieć, że na terenie miasta Ruda Śląska funkcjonuje schronisko "Fauna", które wspieramy od lat dzięki Waszej pomocy. Jednocześnie zachęcamy do nawiązania ze schroniskiem współpracy indywidualnej szczególnie w tak ciężkim dla wszystkich okresie. Kto wie, może właśnie tam znajdziecie swojego przyjaciela.
Zapraszamy na stronę schroniska: http://fauna.rsl.pl/























