środa, 8 maja 2019

Brawo !!!!

Szkolne Koło Wolontariatu podsumowało akcję Góra Grosza. 

Dzięki Wam zebraliśmy łącznie 513,40zł. 

Pełna kwota z akcji została wpłacona na rachunek Towarzystwa Nasz Dom.

Dziękujemy!!!!

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu


poniedziałek, 11 marca 2019

Wspólne kolędowanie


Szkolne koło wolontariatu połączyło siły z kółkiem misyjnym i zorganizowało wspólną akcję. Nasi uczniowie odwiedzili Ośrodek NSJ dla osób niepełnosprawnych w Halembie. 
Podczas spotkania było dużo radości i wspólnego kolędowania.
Nasi młodzi artyści nie tylko śpiewali, ale również grali na instrumentach. Podopieczni ośrodka przyjęli ich bardzo ciepło.
Był to piękny czas dzielenia się wzajemną życzliwością.





środa, 5 grudnia 2018

Góra Grosza



SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU 
organizuje akcję „GÓRA GROSZA”.

Akcja na terenie szkoły będzie przeprowadzana w okresie 
od 26 listopada 2018r. do 2 stycznia 2019r.
Zbiórka monet (od 1 gr. do 5 zł) rozpocznie się 3 grudnia 2018r.

Puszki „Góra grosza” będą umieszczone:
1.    Przy drzwiach wejściowych;
2.    W sekretariacie;
3.    W bibliotece;
4.    W gabinecie pedagoga.

Ponadto monety będzie zbierać 
Komisja Czystości Samorządu Uczniowskiego.

Akcja „Góra Grosza” poza celem charytatywnym ma również charakter konkursu z nagrodami dla szkoły. Zgodnie z regulaminem Towarzystwa Nasz Dom  każda nagrodzona szkoła sama wybiera cel wydatkowania nagrody, pod warunkiem, że służy on społeczności szkolnej. Nagroda główna to 8.000zł.

Zachęcamy do udziału J









A oto nasze puszki😊😃

Akcja znicz

Cześć! 
W tym roku szkolnym po raz drugi zorganizowaliśmy akcję pt. "Znicz dla zapomnianych i opuszczonych grobów". Zakładaliśmy, że każda klasa przyniesie 1 znicz, jednak stało się inaczej! Uczniowie zaangażowali się i przynieśli dodatkowe znicze :). Znicze zanieśliśmy na pobliski cmentarz w Bielszowicach. 
Za zaangażowanie i poświęcony czas dziękujemy👍

Pozdrawiamy Karolina i Paulina 

poniedziałek, 8 października 2018

Piórniki dla Afryki

                         Piórniki dla Afryki!♥

We wrześniu wsparliśmy akcję "Piórnik i lizak dla Afryki", którą prowadziła P. Anna Grześkowiak.
Już teraz zapraszamy Was do kolejnej zbiórki pt. "Kup pan szczotkę", w której zbieramy szczoteczki i pastę do zębów. 

Nowy rok szkolny 2018/2019.

  Witajcie w nowym roku szkolnym!♥

Zachęcamy Was do czytania naszego bloga oraz przyłączenia się do naszych akcji. 
W tym roku planujemy ich wiele, a bez Waszego wsparcia nie damy rady. Zapraszamy na spotkania, które odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 14:45 - 15:30 
(8 lekcja). 
Naszymi opiekunami są niezmiennie 
P. Małgorzata Damczyk, P. Edyta Niezgoda 
oraz P. Beata Pawlak. Zbiórka odbywa się zawsze przed gabinetem pedagoga szkolnego.




piątek, 11 maja 2018

Szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy


Dnia 08.05.2018r. Pani Oliwia Jurdziak, przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Przystanek" w Rudzie Śląskiej, przeprowadziła szkolenie dla członków Szkolnego Koła Wolontariatu. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami wolontariatu, ich prawami oraz obowiązkami jako wolontariuszy. 

Serdeczne podziękowania dla Pani Oliwii za profesjonalne i rzetelne zajęcia. 

Pozdrawiamy członkowie i opiekunowie koła.