poniedziałek, 11 marca 2019

Wspólne kolędowanie


Szkolne koło wolontariatu połączyło siły z kółkiem misyjnym i zorganizowało wspólną akcję. Nasi uczniowie odwiedzili Ośrodek NSJ dla osób niepełnosprawnych w Halembie. 
Podczas spotkania było dużo radości i wspólnego kolędowania.
Nasi młodzi artyści nie tylko śpiewali, ale również grali na instrumentach. Podopieczni ośrodka przyjęli ich bardzo ciepło.
Był to piękny czas dzielenia się wzajemną życzliwością.





środa, 5 grudnia 2018

Góra Grosza



SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU 
organizuje akcję „GÓRA GROSZA”.

Akcja na terenie szkoły będzie przeprowadzana w okresie 
od 26 listopada 2018r. do 2 stycznia 2019r.
Zbiórka monet (od 1 gr. do 5 zł) rozpocznie się 3 grudnia 2018r.

Puszki „Góra grosza” będą umieszczone:
1.    Przy drzwiach wejściowych;
2.    W sekretariacie;
3.    W bibliotece;
4.    W gabinecie pedagoga.

Ponadto monety będzie zbierać 
Komisja Czystości Samorządu Uczniowskiego.

Akcja „Góra Grosza” poza celem charytatywnym ma również charakter konkursu z nagrodami dla szkoły. Zgodnie z regulaminem Towarzystwa Nasz Dom  każda nagrodzona szkoła sama wybiera cel wydatkowania nagrody, pod warunkiem, że służy on społeczności szkolnej. Nagroda główna to 8.000zł.

Zachęcamy do udziału J









A oto nasze puszki😊😃

Akcja znicz

Cześć! 
W tym roku szkolnym po raz drugi zorganizowaliśmy akcję pt. "Znicz dla zapomnianych i opuszczonych grobów". Zakładaliśmy, że każda klasa przyniesie 1 znicz, jednak stało się inaczej! Uczniowie zaangażowali się i przynieśli dodatkowe znicze :). Znicze zanieśliśmy na pobliski cmentarz w Bielszowicach. 
Za zaangażowanie i poświęcony czas dziękujemy👍

Pozdrawiamy Karolina i Paulina 

poniedziałek, 8 października 2018

Piórniki dla Afryki

                         Piórniki dla Afryki!♥

We wrześniu wsparliśmy akcję "Piórnik i lizak dla Afryki", którą prowadziła P. Anna Grześkowiak.
Już teraz zapraszamy Was do kolejnej zbiórki pt. "Kup pan szczotkę", w której zbieramy szczoteczki i pastę do zębów. 

Nowy rok szkolny 2018/2019.

  Witajcie w nowym roku szkolnym!♥

Zachęcamy Was do czytania naszego bloga oraz przyłączenia się do naszych akcji. 
W tym roku planujemy ich wiele, a bez Waszego wsparcia nie damy rady. Zapraszamy na spotkania, które odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 14:45 - 15:30 
(8 lekcja). 
Naszymi opiekunami są niezmiennie 
P. Małgorzata Damczyk, P. Edyta Niezgoda 
oraz P. Beata Pawlak. Zbiórka odbywa się zawsze przed gabinetem pedagoga szkolnego.




piątek, 11 maja 2018

Szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy


Dnia 08.05.2018r. Pani Oliwia Jurdziak, przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Przystanek" w Rudzie Śląskiej, przeprowadziła szkolenie dla członków Szkolnego Koła Wolontariatu. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami wolontariatu, ich prawami oraz obowiązkami jako wolontariuszy. 

Serdeczne podziękowania dla Pani Oliwii za profesjonalne i rzetelne zajęcia. 

Pozdrawiamy członkowie i opiekunowie koła.



środa, 28 marca 2018

Wyjazd do schroniska "Fauna" w Rudzie Śląskiej

WYJAZD DO SCHRONISKA "FAUNA" 
W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

W dniu wczorajszym tj. 27 marca 2018r. udaliśmy się do schroniska, aby przekazać dary zebrane w ramach akcji "Pusta Miska". Po przekazaniu darów mieliśmy okazję zwiedzić schronisko, poznać jego mieszkańców oraz ich zwyczaje. Ponadto dowiedzieliśmy się co można jeszcze zrobić dla mieszkańców schroniska:
  • adopcja psa lub kota,
  • adopcja wirtualna dla osób indywidualnych i rodzin - to rodzaj adopcji internetowej na odległość. Jeżeli chcesz pomóc, ale nie możesz przygarnąć zwierząt z różnych względów- możesz zostać wirtualnym opiekunem psa lub kota.
  • 1% podatku - Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „FAUNA” Społeczne Schronisko dla Zwierząt im. św Franciszka z Asyżu KRS 0000003109, dzięki temu schronisko jest w stanie działać na rzecz ochrony i poprawy warunków życiowych zwierząt. Wszystkie otrzymane tą drogą środki finansowe przeznaczane są na realizację celów statutowych organizacji, jednak przede wszystkim na modernizację i rozbudowę Społecznego Schroniska dla Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu w Rudzie Śląskiej.
  • Wolontariusze – wierni przyjaciele schroniska. Systematycznie z pełnym poświęceniem od lat pomagają schronisku. Swój wolny czas poświęcają oddając całe swe serce potrzebującym zwierzętom.
To tylko część z możliwych działań, które można podjąć indywidualnie.
Zachęcamy do zapoznania się ze stroną schroniska http://fauna.rsl.pl/, gdzie szczegółowo opisane są wszystkie możliwości nawiązania współpracy.

Być może działanie, które podejmiesz, zostanie uwieńczone sukcesem; być może konieczne będą po nim jeszcze inne działania czy adaptacje. Ale każde działanie jest lepsze niż całkowity brak działania.”
Norman Vincent Peale