wtorek, 2 stycznia 2018
"Bałwanek życzeń"
W grudniu została przeprowadzona akcja pt. "Bałwanek życzeń". Bałwanek umożliwił nam przekazanie sobie życzeń, które widać na zdjęciu. Pozdrawiamy Paulina i Karolina :).
piątek, 15 grudnia 2017
Kolejna akcja, kolejny sukces !!!
Kolejna
akcja, kolejny sukces !!!
W
dniu dzisiejszym zrealizowaliśmy kolejny nasz pomysł i
odwiedziliśmy mieszkańców Domu Opieki Familia w Kochłowicach.
Na
początku Pani kierownik wprowadziła nas krótko w sytuację
mieszkańców oraz zapoznała z ewentualnymi
sytuacjami jakie mogłyby nastąpić.
Następnie
przedstawiliśmy się mieszkankom i zaczęło się!!!
Zaprezentowaliśmy swoje umiejętności teatralne oraz wokalne.
Wręczyliśmy drobne upominki – kartki z życzeniami oraz
pierniczki.
Do
śpiewania kolęd włączyły się zarówno Mieszkanki jak i
Pracownicy. Wszyscy byliśmy wzruszeni. Całe wydarzenie obudziło
zarówno w nas,
jak
i Mieszkankach ogrom pozytywnych emocji.
Serdecznie
dziękujemy za możliwość odwiedzin i z niecierpliwością
oczekujemy kolejnego spotkania.
Życzymy
Wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,
a
sobie dodatkowo energii do działania i nowych pomysłów.
poniedziałek, 4 grudnia 2017
Podsumowanie dnia pozdrowień i życzliwości
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Drzewko pozdrowień zapełniły kartki pełne miłych słów. Na filarach życzliwości zaroiło się od drobnych postanowień. Niektóre z nich brzmiały:,,Powiem miłe słowo nauczycielowi", ,,Będę cały czas uśmiechnięta", ,,Spróbuję nie dogadywać i nie obrażać", ,,Będę opiekować się koleżanką", ,,Podzielę się jedzeniem" i wiele innych pięknych słów. W akcji wzięło udział około 100 dzieci.
Drzewko pozdrowień zapełniły kartki pełne miłych słów. Na filarach życzliwości zaroiło się od drobnych postanowień. Niektóre z nich brzmiały:,,Powiem miłe słowo nauczycielowi", ,,Będę cały czas uśmiechnięta", ,,Spróbuję nie dogadywać i nie obrażać", ,,Będę opiekować się koleżanką", ,,Podzielę się jedzeniem" i wiele innych pięknych słów. W akcji wzięło udział około 100 dzieci.
środa, 15 listopada 2017
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
DZIEŃ
ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza całą społeczność naszej szkoły do wzięcia udziału w Dniu Życzliwości i Pozdrowień, który odbędzie się we wtorek 21.11.2017r.
Jego celem jest spojrzenie przychylnym okiem na siebie nawzajem, okazanie życzliwości i przekazanie drugiej osobie miłych słów.
Nasi wolontariusze będą w poniedziałek (20.11.2017r.) rozdawać osobom chętnym papierowe serduszka, na których można zapisać swoje imię i dobry uczynek, który spełnisz w Dniu Życzliwości. Wypełnione serduszka będzie można wrzucić do skrzynki na listy znajdującej się obok gabinetu Pani pedagog. Serduszka będą zawieszone na Filarach Życzliwości w holu I piętra. Drugim zadaniem będzie przygotowanie przez uczniów kartek pocztowych
z pozdrowieniami dla wybranej przez siebie osoby lub klasy. Wolontariusze będą chodzić w poniedziałek i zbierać wykonane przez uczniów pocztówki. W Dniu Życzliwości i Pozdrowień pocztówki będzie można zobaczyć na Drzewie Pozdrowień.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.
poniedziałek, 13 listopada 2017
Konkurs na Logo Szkolnego Koła Wolontariatu
KONKURS NA LOGO :)
Zapraszamy
do udziału w naszym konkursie na logo
Szkolnego
Koła Wolontariatu zgodnie z poniższym regulaminem.
REGULAMIN
KONKURSU
I. Warunki Ogólne
1.
Organizatorem konkursu na opracowanie logo jest Szkolne Koło
Wolontariatu działające
w Szkole Podstawowej Nr 13 im. A.Szklarskiego w Rudzie Śląskiej.
w Szkole Podstawowej Nr 13 im. A.Szklarskiego w Rudzie Śląskiej.
2.
Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu
(logo) dla Szkolnego Koła Wolontariatu.
3.
Logo wykorzystywane będzie przez koło do celów
identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych,
itp.
4. Konkurs
trwa od 14.11.2017r. do 04.12.2017r.
5. Ogłoszenie
wyników odbędzie się 05.12.2017r. podczas szkolnego Dnia
Wolontariatu.
6. W
konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły,
nauczyciele, rodzice
i absolwenci.
i absolwenci.
7. Projekty
konkursowe mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu
indywidualnie lub zespołowo.
8. Prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi
w regulaminie.
9.
Uczestnik jest zobowiązany przedstawić autorski projekt.
10.
Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się praw
autorskich na rzecz Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w
Szkole Podstawowej Nr 13 im. A.Szklarskiego w Rudzie Śląskiej.
11.
Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków
konkursu.
12.
Przystępując do konkursu uczestnik oświadcza, iż prace stanowią
jego wyłączną własność i nie naruszają praw osób trzecich
ani obowiązujących przepisów prawa oraz, że zaproponowane
projekty są nowe i oryginalne oraz nigdzie wcześniej
niepublikowane. Uczestnicy konkursu ponoszą pełną
odpowiedzialność prawną w razie nieposiadania uprawnień do
zgłoszenia pracy do konkursu, bądź naruszenia praw autorskich
i/lub dóbr osobistych osób trzecich.
II.
Forma prezentacji pracy konkursowej
1.
Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do
różnorodnego wykorzystania: reklama, Internet, pisma, ulotki.
2.
Prace można wykonać ręcznie w formie płaskiej lub korzystając z
technik komputerowych.
3.
Projekty konkursowe muszą spełniać następujące warunki:
- Na dowolnym formacie należy przedstawić znak.
- W swej treści projekt nie może zawierać elementów obraźliwych.
4.
Logo winno charakteryzować się następującymi cechami;
- być czytelne i łatwe do zapamiętania,
- być łatwo identyfikowane z naszą szkołą i działalnością koła,
- wzbudzać pozytywne emocje,
5.
Logo nie powinno być skomplikowane pod względem graficznym i
kolorystycznym.
6.
Prace należy składać podając:
-imię
i nazwisko,
-klasę,
-płytę
z nagraną pracą, jeżeli jest ona wykonana techniką komputerową
III.
Miejsce i termin składania prac konkursowych
1.
Prace należy składać do dnia 04.12.2017r. do p. B.Pawlak lub
M.Damczyk
2.
Prace konkursowe, niespełniające wymagań, o których mowa w
regulaminie konkursu, nie będą podlegały ocenie Komisji
Konkursowej.
3.
Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.
4.
Organizator nie zwraca prac.
IV.
Kryteria oceny prac konkursowych
Projekty
oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:
1)
zgodność projektu z danymi naszej szkoły i koła,
2)
oryginalność znaku, łatwość zapamiętywania,
3)
czytelność i funkcjonalność projektu,
4)
estetyka wykonania projektu.
V.
Ocena prac konkursowych
Zwycięskie
prace zostaną wybrane przez Komisję Konkursową, w składzie:
1.
Opiekunowie koła: B.Pawlak, M.Damczyk, A.Kowalczyk
2.
Psycholog szkolny K.Prajsnar
3.
Członków Szkolnego Koła Wolontariatu (dwóch członków SKW,
którzy nie będą brać udziału
w konkursie).
w konkursie).
4.
Przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.
VI.
Rozstrzygnięcie konkursu
1.
W wyniku postępowania konkursowego Komisja Konkursowa wyłania
zwycięzcę konkursu.
2.
Dla zwycięzców przewidziane są nagrody
3.
Planowana data ogłoszenia wyników 05.12.2017r.
4.
Wyniki zostaną zamieszczone na blogu SKW.
piątek, 10 listopada 2017
Nasza Gazetka! :)
Czym
jest wolontariat?
Wolontariat
szkolny to bezinteresowne zaangażowanie całej społeczności szkoły
tj. nauczycieli, rodziców, uczniów na rzecz potrzebujących. Uczy
postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka.
Czym
się zajmujemy?
W
naszych działaniach:
- pomagamy i wspieramy osoby potrzebujące;
- odwiedzamy różne miejsca np. cmentarze, schroniska, domy opieki;
- bierzemy udział w różnych akcjach charytatywnych;
- wspólnie realizujemy różne projekty.
Pomysły
na różnego typu akcje nigdy się nie kończą :)
Czekamy
na Twoje wsparcie
i
pomoc w ich realizacji!!
Cele
naszego koła:
1.Zaangażowanie
ludzi młodych do świadomej, dobrowolnej i nieodpłatnej pomocy
innym.
2.Rozwijanie
wśród młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących
pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości
i bezinteresowności.
3.Uwrażliwienie
na różne obszary ludzkiej biedy i krzewienie ducha czynnej miłości
bliźniego.
4.Rozeznawanie
konkretnych potrzeb w najbliższym środowisku, działania na rzecz
środowiska lokalnego.
5.Działania
na rzecz szkoły i środowiska szkolnego.
6.Popularyzacja
zasad aktywności obywatelskiej, promowanie działalności społecznej
organizacji pozarządowych.
Nasi
opiekunowie:
W
wolontariacie nie działamy sami.
Oczywiście mamy opiekunów. Takimi
opiekunami są:
Klasy
IV-VII
Pani
Małgorzata Damczyk,
Pani
Beata Pawlak
Klasy
I-III
Pani
Anna Kowalczyk.
Wszyscy
razem świetnie się dogadujemy!
Spotkania
koła
Nasze
spotkania odbywają się w każdy wtorek
w
godz. 14.40-15.40
Nasz
blog: wolontariattrzynastki.blogspot.com
e-mail:
wolontariattrzynastki@gmail.com
SERDECZNIE
ZAPRASZAMY!
Nasza pierwsza akcja.
Cześć!
To znowu my. Chcielibyśmy opisać naszą pierwszą akcję pt. "Znicz dla zapomnianych i opuszczonych grobów", która odbyła się 31.10.2017 roku. Zakładaliśmy, że każda klasa przyniesie 1 znicz, jednak stało się inaczej! Uczniowie zaangażowali się i przynieśli dodatkowe znicze. Łącznie zebraliśmy od wszystkich klas 36 zniczy, co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Znicze zanieśliśmy na pobliski cmentarz w Bielszowicach.
Za zaangażowanie i poświęcony czas dziękujemy👍
Pozdrawiamy Karolina i Paulina
Subskrybuj:
Posty (Atom)









