środa, 1 czerwca 2022

OLIMPIADA SPECJALNA

 OLIMPIADA SPECJALNA


Wolontariusze naszego koła aktywnie włączyli się w organizację Olimpiady Specjalnej, która zgromadziła uczniów 5 szkół za sprawą naszej Fundacji Edukacja Marzeń. W sumie w zawodach wzięło udział 70 uczestników. Naszym zadaniem było napoić dzielnych sportowców, ponieważ prowadziliśmy stoisko z pysznymi napojami. Część wolontariuszy liczyła punkty zawodnikom, dwie wolontariuszki tańczyły w zespole zachęcającym do wspólnej zabawy podczas przerw, inni pomagali w rozdaniu słodkiego poczęstunku, a po zakończonych zawodach chętnie zostaliśmy, aby pomóc w porządkowaniu.







poniedziałek, 23 maja 2022

AKCJA “DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI”

 

AKCJA “DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI”

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję "Dzień Życzliwości", aby zachęcić wszystkich do małych gestów dobrej woli. Każdy kto chciał mógł zrobić tzw. "emotkę", a na niej napisać kilka miłych słów do wybranej przez siebie osoby. Efektem akcji jest wystawa na szkolnym korytarzu składająca się z ponad 60 "emotek" pełnych wzajemnej życzliwości. Nie zabrakło też słów otuchy dla naszych klas 8, które w tym tygodniu zmagają się z egzaminami. Uczniowie chętnie pisali też życzliwe słowa pod adresem swoich nauczycieli i pracowników szkoły.






środa, 23 marca 2022

AKCJA CHARYTATYWNA „DZIECI - DZIECIOM”

 

AKCJA CHARYTATYWNA „DZIECI - DZIECIOM”

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji na rzecz dzieci z Ukrainy, które musiały opuścić swoje domy z powodu działań wojennych. Ich dzieciństwo zostało boleśnie doświadczone przeżyciami, które nigdy nie powinny się zdarzyć. Celem akcji było zebranie zabawek oraz artykułów plastycznych, które pomogą im, chociaż na chwilę zapomnieć o trudnych chwilach w ich życiu. Nasz dar został już przekazany.





czwartek, 2 grudnia 2021

AKCJA “SZCZĘŚLIWE ŻYCIE OSÓB STARSZYCH”

 

AKCJA “SZCZĘŚLIWE ŻYCIE OSÓB STARSZYCH”

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję „Szczęśliwe życie osób starszych” połączoną ze zbiórką charytatywną. Pierwsza akcja w formie wystawy plakatów, przybliżyła uczniom naszej szkoły jak ważne jest życzliwe i pełne zrozumienia podejście do osób starszych. Takie postawy jak szacunek, życzliwość, bezinteresowna pomoc, czy poświęcenie swojego czasu były tematem wystawy. Natomiast druga akcja pod hasłem „Zakręceni na pomaganie”, której organizatorem był ZS nr1 z Rudy Śląskiej, była zbiórką charytatywną na rzecz chorych z oddziału paliatywnego bielszowickiego szpitala. Jest to szpital, w którym m.in. przebywają pacjenci w stanie terminalnym. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną nie mogą być w wystarczającym kontakcie ze swoimi bliskimi. Dlatego postanowiliśmy im pomóc. Przeprowadziliśmy dla nich zbiórkę podstawowych środków codziennej higieny. Uczniowie naszej szkoły i ich rodziny bardzo aktywnie włączyli się w tą zbiórkę.






poniedziałek, 25 października 2021

AKCJA “ZNICZ”

 

AKCJA “ZNICZ”

Wolontariusze naszego koła jak co roku w okresie przed świętem 1 listopada, odwiedzili opuszczone groby na cmentarzu przy ul.Kokota. Znicze, które zapalili na grobach pochodziły ze zbiórki zorganizowanej wśród uczniów naszej szkoły.





środa, 2 czerwca 2021

Akcji pt. „Czyniąc rzeczy wielkie zaczynaj od rzeczy drobnych”,

 Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do wzięcia udziału w Akcji pt. „Czyniąc rzeczy wielkie zaczynaj od rzeczy drobnych”, która dotyczy zbiórki różnych przyborów szkolnych: kolorowanek, układanek, bajek, gier i artykułów piśmienniczych (kredek, pisaków, bloków rysunkowych) dla dzieci przebywających w szpitalu. Prosimy, aby darowane przedmioty były nowe.

    Wymienione rzeczy można składać u pedagoga szkolnego p.B.Pawlak (gabinet pedagoga/psychologa) lub u nauczycieli p.B.Nowak oraz p.M.Damczyk.

Jako Szkolne Koło Wolontariatu zapraszamy do udziału w zbiórce. Mamy nadzieję, że w tym trudnym czasie, jakim jest pobyt dziecka w szpitalu będziemy mogli, choć w niewielkim stopniu przyczynić się do jego uśmiechu i zadowolenia.

 Akcja będzie trwała

od 07 czerwca 2021r. do 30 listopada 2021r.

Przekazanie darów nastąpi w grudniu 2021r.

Organizator zbiórki:

Szkolne Koło Wolontariatu

Źródło obrazu: Obraz <a href="https://pixabay.com/pl/users/stux-12364/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=635293"> Thanks for your Like • donations welcome</a> z <a href="https://pixabay.com/pl/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=635293"> Pixabay</a>

czwartek, 20 maja 2021

MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z AFRYKI

Pandemia wirusa covid-19 zatrzymała naszą akcję na wiele miesięcy. W środę mieliśmy ogromną radość, pakując dwie paczki dla naszych dalekich kolegów z Abong Mbang w Kamerunie. Mamy nadzieję, że zdążą dotrzeć na czas do zaprzyjaźnionej z nami szkoły kierowanej przez polską misjonarkę S. Alicję Adamską. W czerwcu, tak jak i u nas, mają zakończenie roku szkolnego i nasz dar będzie pierwszą przesyłką, która do nich dotrze po długiej przerwie. W Abong Mbang oprócz szkoły podstawowej działa również przedszkole założone przez S. Alicję. Dlatego cieszymy się, że możemy pomóc jej wyposażyć placówkę w kilka potrzebnych rzeczy, a najmłodszym sprawić radość pluszakami z Polski.