czwartek, 28 listopada 2019

MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z AFRYKI

Akcja szkolnego koła wolontariatu i kółka misyjnego znów przyniosła pozytywny efekt w postaci paczki pełnej darów, która została wysłana do Kamerunu. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w szkolnej akcji. Dar trafi do uczniów szkoły im. Św. Alojzego z Abong Mbang, podopiecznych polskiej misjonarka S. Alicji, z którą nawiązaliśmy kontakt i od kilku lat próbujemy pomagać.
Każdy gest dobroci czyni świat piękniejszym.



ŚWIĘTY MIKOŁAJ Z POLSKIMI DZIEĆMI MIESZKAJĄCYMI NA KRESACH

Szkolne Koło Wolontariatu w październiku brało udział
w akcji charytatywnej dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne „KRESY"
w Częstochowie. Akcja miała charakter charytatywny i patriotyczny.
W tym roku dary zostaną przekazane polskim dzieciom mieszkającym m.in. 
w Grodnie, we Lwowie i Stanisławowie. Zbieraliśmy m.in:
- artykuły spożywcze z długim terminem ważności; słodycze; artykuły szkolne.


Oczywiście jak zawsze mogliśmy na Was liczyć:


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZWIERZAKA


            Puszysty kotek mruczący na kolanach, pies przynoszący patyk, merdając ogonem albo pięknie śpiewający kanarek... wszystko to jest dobrze znane właścicielom domowych ulubieńców. Kontakt ze zwierzętami przynosi nam wiele radości, pomaga pokonać stres, a nawet samotność.

            Z myślą o szczególnej więzi łączącej futrzastych przyjaciół i ich właścicieli Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję Dzień zwierzaka – naszego słodziaka. Uczniowie przynosili zdjęcia swoich psów, kotów, świnek morskich, ptaszków, ukazujące ich urocze pyszczki lub pokazujące psotny charakter. Z fotografii powstała wystawa, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu przez cały tydzień.







SZKOLNE KOŁO WOLONTARIAT 2019/2020


WITAMY !!

Przepraszamy za dłuższą nieobecność na blogu i brak jakichkolwiek wiadomości. Czujemy się jednak usprawiedliwieni, ponieważ od początku roku szkolnego 2019/2020 stale realizujemy akcję za akcją. W kolejnych postach postaramy się przedstawić, chociaż część tego, co już zrealizowaliśmy od września. Oczywiście obiecujemy poprawę i mamy nadzieję, że ponownie możemy liczyć na Wasze wsparcie w realizacji naszych zadań.

Pozdrawiamy 
SKW

środa, 19 czerwca 2019

Ostatnia akcja koła :) Warsztaty plastyczne "Kolorowe kartki"


Uczniowie szkolnego koła wolontariatu i kółka misyjnego 

zorganizowali


integracyjne warsztaty plastyczne pt."KOLOROWE KARTKI", 


na które zaprosili osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami 

z Ośrodka NSJ w Halembie. 

Warsztaty odbyły się w sali 7 ,we wtorek 18.06. w godzinach 12:00 

- 13:30. Wspólnie wykonywali okolicznościowe kartki (materiały 

plastyczne i słodki poczęstunek zapewniła Rada Rodziców). 

Był to czas dzielenia się swoim talentem i  czasem. Piękne kartki,

 które powstały podczas spotkania, przekażemy we wrześniu, 

razem z pluszakami dzieciom z hospicjum.

To będzie nasza kolejna akcja rozpoczynająca nowy rok szkolny :)














środa, 8 maja 2019

Brawo !!!!

Szkolne Koło Wolontariatu podsumowało akcję Góra Grosza. 

Dzięki Wam zebraliśmy łącznie 513,40zł. 

Pełna kwota z akcji została wpłacona na rachunek Towarzystwa Nasz Dom.

Dziękujemy!!!!

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu


poniedziałek, 11 marca 2019

Wspólne kolędowanie


Szkolne koło wolontariatu połączyło siły z kółkiem misyjnym i zorganizowało wspólną akcję. Nasi uczniowie odwiedzili Ośrodek NSJ dla osób niepełnosprawnych w Halembie. 
Podczas spotkania było dużo radości i wspólnego kolędowania.
Nasi młodzi artyści nie tylko śpiewali, ale również grali na instrumentach. Podopieczni ośrodka przyjęli ich bardzo ciepło.
Był to piękny czas dzielenia się wzajemną życzliwością.