czwartek, 28 listopada 2019

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZWIERZAKA


            Puszysty kotek mruczący na kolanach, pies przynoszący patyk, merdając ogonem albo pięknie śpiewający kanarek... wszystko to jest dobrze znane właścicielom domowych ulubieńców. Kontakt ze zwierzętami przynosi nam wiele radości, pomaga pokonać stres, a nawet samotność.

            Z myślą o szczególnej więzi łączącej futrzastych przyjaciół i ich właścicieli Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję Dzień zwierzaka – naszego słodziaka. Uczniowie przynosili zdjęcia swoich psów, kotów, świnek morskich, ptaszków, ukazujące ich urocze pyszczki lub pokazujące psotny charakter. Z fotografii powstała wystawa, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu przez cały tydzień.







SZKOLNE KOŁO WOLONTARIAT 2019/2020


WITAMY !!

Przepraszamy za dłuższą nieobecność na blogu i brak jakichkolwiek wiadomości. Czujemy się jednak usprawiedliwieni, ponieważ od początku roku szkolnego 2019/2020 stale realizujemy akcję za akcją. W kolejnych postach postaramy się przedstawić, chociaż część tego, co już zrealizowaliśmy od września. Oczywiście obiecujemy poprawę i mamy nadzieję, że ponownie możemy liczyć na Wasze wsparcie w realizacji naszych zadań.

Pozdrawiamy 
SKW

środa, 19 czerwca 2019

Ostatnia akcja koła :) Warsztaty plastyczne "Kolorowe kartki"


Uczniowie szkolnego koła wolontariatu i kółka misyjnego 

zorganizowali


integracyjne warsztaty plastyczne pt."KOLOROWE KARTKI", 


na które zaprosili osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami 

z Ośrodka NSJ w Halembie. 

Warsztaty odbyły się w sali 7 ,we wtorek 18.06. w godzinach 12:00 

- 13:30. Wspólnie wykonywali okolicznościowe kartki (materiały 

plastyczne i słodki poczęstunek zapewniła Rada Rodziców). 

Był to czas dzielenia się swoim talentem i  czasem. Piękne kartki,

 które powstały podczas spotkania, przekażemy we wrześniu, 

razem z pluszakami dzieciom z hospicjum.

To będzie nasza kolejna akcja rozpoczynająca nowy rok szkolny :)














środa, 8 maja 2019

Brawo !!!!

Szkolne Koło Wolontariatu podsumowało akcję Góra Grosza. 

Dzięki Wam zebraliśmy łącznie 513,40zł. 

Pełna kwota z akcji została wpłacona na rachunek Towarzystwa Nasz Dom.

Dziękujemy!!!!

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu


poniedziałek, 11 marca 2019

Wspólne kolędowanie


Szkolne koło wolontariatu połączyło siły z kółkiem misyjnym i zorganizowało wspólną akcję. Nasi uczniowie odwiedzili Ośrodek NSJ dla osób niepełnosprawnych w Halembie. 
Podczas spotkania było dużo radości i wspólnego kolędowania.
Nasi młodzi artyści nie tylko śpiewali, ale również grali na instrumentach. Podopieczni ośrodka przyjęli ich bardzo ciepło.
Był to piękny czas dzielenia się wzajemną życzliwością.





środa, 5 grudnia 2018

Góra Grosza



SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU 
organizuje akcję „GÓRA GROSZA”.

Akcja na terenie szkoły będzie przeprowadzana w okresie 
od 26 listopada 2018r. do 2 stycznia 2019r.
Zbiórka monet (od 1 gr. do 5 zł) rozpocznie się 3 grudnia 2018r.

Puszki „Góra grosza” będą umieszczone:
1.    Przy drzwiach wejściowych;
2.    W sekretariacie;
3.    W bibliotece;
4.    W gabinecie pedagoga.

Ponadto monety będzie zbierać 
Komisja Czystości Samorządu Uczniowskiego.

Akcja „Góra Grosza” poza celem charytatywnym ma również charakter konkursu z nagrodami dla szkoły. Zgodnie z regulaminem Towarzystwa Nasz Dom  każda nagrodzona szkoła sama wybiera cel wydatkowania nagrody, pod warunkiem, że służy on społeczności szkolnej. Nagroda główna to 8.000zł.

Zachęcamy do udziału J









A oto nasze puszki😊😃

Akcja znicz

Cześć! 
W tym roku szkolnym po raz drugi zorganizowaliśmy akcję pt. "Znicz dla zapomnianych i opuszczonych grobów". Zakładaliśmy, że każda klasa przyniesie 1 znicz, jednak stało się inaczej! Uczniowie zaangażowali się i przynieśli dodatkowe znicze :). Znicze zanieśliśmy na pobliski cmentarz w Bielszowicach. 
Za zaangażowanie i poświęcony czas dziękujemy👍

Pozdrawiamy Karolina i Paulina