Cześć!
W tym roku szkolnym po raz drugi zorganizowaliśmy akcję pt. "Znicz dla zapomnianych i opuszczonych grobów". Zakładaliśmy, że każda klasa przyniesie 1 znicz, jednak stało się inaczej! Uczniowie zaangażowali się i przynieśli dodatkowe znicze :). Znicze zanieśliśmy na pobliski cmentarz w Bielszowicach.
Za zaangażowanie i poświęcony czas dziękujemy👍
Pozdrawiamy Karolina i Paulina
środa, 5 grudnia 2018
poniedziałek, 8 października 2018
Piórniki dla Afryki
Piórniki dla Afryki!♥
We wrześniu wsparliśmy akcję "Piórnik i lizak dla Afryki", którą prowadziła P. Anna Grześkowiak.
Już teraz zapraszamy Was do kolejnej zbiórki pt. "Kup pan szczotkę", w której zbieramy szczoteczki i pastę do zębów.
Nowy rok szkolny 2018/2019.
Witajcie w nowym roku szkolnym!♥
Zachęcamy Was do czytania naszego bloga oraz przyłączenia się do naszych akcji.
W tym roku planujemy ich wiele, a bez Waszego wsparcia nie damy rady. Zapraszamy na spotkania, które odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 14:45 - 15:30
W tym roku planujemy ich wiele, a bez Waszego wsparcia nie damy rady. Zapraszamy na spotkania, które odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 14:45 - 15:30
(8 lekcja).
piątek, 11 maja 2018
Szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy
Dnia 08.05.2018r. Pani Oliwia Jurdziak, przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Przystanek" w Rudzie Śląskiej, przeprowadziła szkolenie dla członków Szkolnego Koła Wolontariatu. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami wolontariatu, ich prawami oraz obowiązkami jako wolontariuszy.
Serdeczne podziękowania dla Pani Oliwii za profesjonalne i rzetelne zajęcia.
Pozdrawiamy członkowie i opiekunowie koła.
środa, 28 marca 2018
Wyjazd do schroniska "Fauna" w Rudzie Śląskiej
WYJAZD DO SCHRONISKA "FAUNA"
W RUDZIE ŚLĄSKIEJ
W RUDZIE ŚLĄSKIEJ
W
dniu wczorajszym tj. 27 marca 2018r. udaliśmy się do schroniska,
aby przekazać dary zebrane w ramach akcji "Pusta Miska".
Po przekazaniu darów mieliśmy okazję zwiedzić schronisko, poznać
jego mieszkańców oraz ich zwyczaje. Ponadto dowiedzieliśmy się co
można jeszcze zrobić dla mieszkańców schroniska:
- adopcja psa lub kota,
- adopcja wirtualna dla osób indywidualnych i rodzin - to rodzaj adopcji internetowej na odległość. Jeżeli chcesz pomóc, ale nie możesz przygarnąć zwierząt z różnych względów- możesz zostać wirtualnym opiekunem psa lub kota.
- 1% podatku - Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „FAUNA” Społeczne Schronisko dla Zwierząt im. św Franciszka z Asyżu KRS 0000003109, dzięki temu schronisko jest w stanie działać na rzecz ochrony i poprawy warunków życiowych zwierząt. Wszystkie otrzymane tą drogą środki finansowe przeznaczane są na realizację celów statutowych organizacji, jednak przede wszystkim na modernizację i rozbudowę Społecznego Schroniska dla Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu w Rudzie Śląskiej.
- Wolontariusze – wierni przyjaciele schroniska. Systematycznie z pełnym poświęceniem od lat pomagają schronisku. Swój wolny czas poświęcają oddając całe swe serce potrzebującym zwierzętom.
To
tylko część z możliwych działań, które można podjąć
indywidualnie.
Zachęcamy
do zapoznania się ze stroną schroniska http://fauna.rsl.pl/,
gdzie szczegółowo opisane są wszystkie możliwości nawiązania
współpracy.
„Być
może działanie, które podejmiesz, zostanie uwieńczone sukcesem;
być może konieczne będą po nim jeszcze inne działania czy
adaptacje. Ale każde działanie jest lepsze niż całkowity brak
działania.”
Norman
Vincent Peale
wtorek, 27 marca 2018
Paczka do Afryki
PACZKA
DO AFRYKI
Z okazji święta Zmartwychwstania Pańskiego jako Szkolne Koło Wolontariatu włączyliśmy się w działania koła "Misja Afryka" i przygotowaliśmy akcję, aby sprawić radość naszym dalekim kolegom
z Afryki. Ogromną
radość sprawiło nam zapakowanie do wielkiego pudła sporej ilości
pluszaków, długopisów, kilku piórników i kolorowych zabawek.
Potem zanieśliśmy paczkę na pocztę,
żeby ją nadać do
Kamerunu. W obecnym roku szkolnym koło "Misja Afryka" zorganizowało trzy razy
przesyłkę ( ponad 35 kg ) pomocy szkolnych i zabawek dla naszych
afrykańskich kolegów
ze szkoły św. Alojzego w Abong Mbang,
prowadzonej przez polską misjonarkę S. Alicję Adamską.
Mamy nadzieję, że nasza niespodzianka sprawi im dużo radości.
Mamy nadzieję, że nasza niespodzianka sprawi im dużo radości.
czwartek, 22 marca 2018
Światowy Dzień Psa - podsumowanie akcji "Pusta miska"
9
MARCA - ŚWIATOWY DZIEŃ PSA, PODSUMOWANIE AKCJI "PUSTA MISKA"
Kolejna
akcja SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU za nami :).
Dnia 9 marca
obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ PSA. Na szkolnym korytarzu pojawiła
się niezwykła galeria fotografii. Uczniowie pokazali nam swoich
ulubieńców – pieski różnej barwy, rasy i wielkości. Wystawa
cieszyła się dużym zainteresowaniem. Tego dnia zakończyliśmy
również akcję „PUSTA MISKA” na rzecz bezdomnych zwierząt
podopiecznych schroniska FAUNA z Rudy Śląskiej oraz domu "Pomagamy kotom by znalazły dom" w Rudzie Śląskiej. Zaangażowała
się cała szkoła.
Zebraliśmy 111 kg karmy dla psów i 24 kg
karmy dla kotów oraz koce, miski.
Dar zostanie wkrótce przez nas
przekazany.
Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w zbiórkę!!!!
Subskrybuj:
Posty (Atom)



























