piątek, 26 stycznia 2018

Wizyta w domu opieki w Kochłowicach


Dnia 23.01.2018r. Szkolne Koło Wolontariatu ponownie zorganizowało wyjazd do domu opieki 
w Kochłowicach. Tym razem uczniowie klasy 3d odwiedzili mieszkańców domu z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności teatralne i wokalne. Członkowie koła przygotowali przepiękne kwiaty własnej roboty z życzeniami. Mieszkańcy przyjęli nas z ogromną radością i wdzięcznością za kolejną wizytę. Czekamy na więcej...

Pozdrawiamy SKW





czwartek, 25 stycznia 2018

ZIMA TO TRUDNY CZAS DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

ZIMA TO TRUDNY CZAS DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT


Jeżeli obchodzi Cię ich los to przyłącz się do naszej akcji „PUSTA MISKA”.

Po feriach rozpoczynamy w naszej szkole zbiórkę karmy dla psów i kotów,

które są pod opieką schronisk. Chcielibyśmy przekazać im nasz dar. Potrzebna jest:

karma dla psów i kotów oraz specjalne mleko dla kotów, koce, ręczniki i miski.

Wszystkie te rzeczy prosimy przynosić do sali nr 7 i przekazać Pani Damczyk.

Wszystko co uda nam się zgromadzić może bardzo pomóc bezdomnych zwierzakom,

które gdyby nie trafiły do schroniska być może nie przeżyłyby kolejnej zimy.

Najważniejszy jest pokarm i ciepłe miejsce, ale to wymaga pomocy wielu osób.

Dlatego razem możemy więcej. 



 

piątek, 12 stycznia 2018

"Trzej Królowie w przedszkolu"

    W środę 10.01 Trzej Królowie odwiedzili  trzy grupy z Miejskiego Przedszkola nr 30 im. Bajkowej Krainy. Mędrcy przynieśli dary:
-Kolędę "Wśród nocnej ciszy", którą zaśpiewała nasza koleżanka Ania.
- Bajkę pt. "Święta pana misia", którą czytały Julia i Oliwia.
- Pastorałkę "Kolęda dla nieobecnych", którą zaśpiewałyśmy w duecie.
Dodatkowym darem dla dzieci były korony, które ozdobiły według własnego pomysłu. Dzieci świetnie się bawiły! Czekamy na kolejną wizytę w przedszkolu. :)
   Pozdrawiamy Paulina i Karolina!







wtorek, 2 stycznia 2018

"Czytamy przedszkolakom"

Dnia 18 grudnia odwiedziliśmy grupę Gwiazdeczek z Miejskiego Przedszkola nr 30 w Bielszowicach.Prowadziliśmy z Przedszkolakami zabawy. Aby wejść do Krainy Bajek, każde dziecko musiało przejść przez magiczny tunel. Czytanie bajek przeplatane było zabawami z chustą animacyjną. Na koniec każde dziecko narysowało własnego aniołka. Gwiazdeczki wręczyły nam swoje prace plastyczne,jako podziękowanie za ciekawe spotkanie.
















"Bałwanek życzeń"

W grudniu została przeprowadzona akcja pt. "Bałwanek życzeń". Bałwanek umożliwił nam przekazanie sobie życzeń, które widać na zdjęciu. Pozdrawiamy Paulina i Karolina :).                                      

piątek, 15 grudnia 2017

Kolejna akcja, kolejny sukces !!!

Kolejna akcja, kolejny sukces !!!

W dniu dzisiejszym zrealizowaliśmy kolejny nasz pomysł i odwiedziliśmy mieszkańców Domu Opieki Familia w Kochłowicach.
Na początku Pani kierownik wprowadziła nas krótko w sytuację mieszkańców oraz zapoznała z ewentualnymi sytuacjami jakie mogłyby nastąpić.
Następnie przedstawiliśmy się mieszkankom i zaczęło się!!! Zaprezentowaliśmy swoje umiejętności teatralne oraz wokalne. Wręczyliśmy drobne upominki – kartki z życzeniami oraz pierniczki.
Do śpiewania kolęd włączyły się zarówno Mieszkanki jak i Pracownicy. Wszyscy byliśmy wzruszeni. Całe wydarzenie obudziło zarówno w nas,
jak i Mieszkankach ogrom pozytywnych emocji.
Serdecznie dziękujemy za możliwość odwiedzin i z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania.

Życzymy Wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,
a sobie dodatkowo energii do działania i nowych pomysłów. 

 





poniedziałek, 4 grudnia 2017

Podsumowanie dnia pozdrowień i życzliwości

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Drzewko pozdrowień zapełniły kartki pełne miłych słów. Na filarach życzliwości zaroiło się od drobnych postanowień. Niektóre z nich brzmiały:,,Powiem miłe słowo nauczycielowi", ,,Będę cały czas uśmiechnięta", ,,Spróbuję nie dogadywać i nie obrażać", ,,Będę opiekować się koleżanką", ,,Podzielę się jedzeniem" i wiele innych pięknych słów. W akcji wzięło udział około 100 dzieci.